כל מה שצריך לדעת לפני שעושים השתלות שיניים

השיניים הטבעיות והבריאות להם אנו זוכים מילדות חוות עם השנים תהליכים המביאים לשחיקה, מאבדות מצבען הלבן והמבריק, זזות במקומן ומשנות את מבנה הפה ובמקרים מורכבים אף נחלשות עד לכדי אובדן שיניים ומראה פה לא אסתטי וחולה.

למראה השיניים השפעה רבה על המראה הכללי ועל הביטחון העצמי, וזאת לצד התפקוד השימושי שלהן בלעיסת מזון וסיוע לגוף להגיע לכדי תזונה בריאה ומאוזנת. שיניים פגומות וחלשות עשויות להביא אדם לאכול מאכלים רכים, להימנע מבשר ומאכלים המצריכים לעיסה וטחינה ואף לגרום לתת תזונה.

השתלות שיניים הן הפתרון המתקדם שמציעה רפואת השיניים, ובאה בעצם להחליף את המענה המסורתי שיניים תותבות. שיניים תותבות הן בעצם אביזר חיצוני המותקן על גבי החניכיים החשופות ומציג מראה של שיניים טבעיות, אולם לוקה בחסרונות רבים כשהבולט בהם הוא המוגבלות של המטופל. אנשים בעלי שיניים תותבות חשים חוסר ביטחון עצמי, נבוכים להסיר את השיניים במקרה הצורך בחברה ונמנעים מפעילויות ממושכות מחוץ לבית בשל כך.

השתלות שיניים מספקות פתרון במסגרתו חומרים טבעיים הקרובים ככל האפשר בהרכבם להרכב השן הטבעית מוברגים בעדינות לעצם המצויה בחניכיים ומשתלבים בה. השיניים מספקות מענה מושלם הן ברמה השימושית והן ברמה האסתטית, ומהוות חלק בלתי נפרד מן הפה בדיוק כמו שיניים רגילות.

השתלות שיניים ניתן לבצע באמצעות חומרים דוגמת שתלי זרקוניה או שתלי חרסינה, אשר מספקים לצד מראה נהדר גם עמידות ארוכת שנים וחוזק המאפשר להן לעיסה, ובעצם התנהלות תקינה לחלוטין של המושתל. השיניים אינן מיועדות להסרה ובדומה לכל איבר מושתל אחר מהוות חלק בלתי נפרד מן הפה.

שיטות ההשתלה הן רבות ומתבצעות בהתאמה אישית למטופל, למצבו הרפואי הכללי ולמצב החניכיים והפה שלו. כאשר קיימות בפה שיניים חולות אותן יש צורך להחליף יהיה צורך לפני הכל בעקירת השיניים הקיימות, שיקום הפה והחניכיים ורק לאחר מכן תהליך ההשתלה. מרפאה אחראית ומקצועית תדרוש מהמטופל מידע מוקדם ורקע רפואי מלא טרם קביעת שיטות הטיפול וההשתלה.

מרפאות מקצועיות המציעות השתלות שיניים ביום אחד מספקות טכניקה של חילוץ השיניים באמצעות קרן לייזר עדינה, מבלי לפרוע ברקמות העוטפות אותה, ללא נפיחות ודימום, מה שבעצם מאפשר המשך טבעי ומהיר של התהליך. שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד ותלויה כאמור במצב המטופל ובמצב השיניים והחניכיים שלו. יתרונות השיטה הם ביעילות ובמהירות שהיא מספקת, והעובדה כי המטופל אינו צריך לצאת את הטיפול ללא שיניים לפרק הזמן הנדרש להחלמה.

לאנשים הסובלים מחרדות וחשש מפני טיפולי שיניים (וישנם לא מעט כאלה) ניתן לבצע את הטיפולים בהרדמה מלאה. היתרון הוא כמובן בטיפול שיניים מורכב למדי ללא כל תחושה בקרב המטופל. לפני ביצוע טיפולי השתלות שיניים (או כל טיפול אחר) בשיטה זו חשוב לוודא כי המרפאה מורשית לעבודה בשיטת ההרדמה וכי את ההליך הטיפולי מלווה רופא מרדים מוסמך.

קטגוריות:

פוסט זה נכתב על ידימרפאת שיניים

לא ניתן להגיב.