שתלים דנטליים

שתלים דנטליים – הטיפול המהפכני המאפשר תפקוד הפה תקין בכל גיל ובכל מצב!

שתלים דנטליים הם לא העתיד, הם כבר כאן ועכשיו! הודות להתפתחות המואצת של רפואת השיניים, השתלים מחליפים בהצלחה שיניים תותבות, גשרים ועוד, מעניקים מראה טבעי ויכולת תפקוד נוחה מאוד של הפה. השתלת שיניים הפכה לאחד הטיפולים הפופולאריים ביותר ואחוזי ההצלחה עומדים על כתשעים וחמישה אחוז. אינספור לקוחות מעידים על שיפור באיכות החיים אחרי שעברו השתלת שיניים.

שתלים דנטאליים – אבני דרך היסטוריים

השתלים הראשונים פותחו בשנות הארבעים של המאה ועשרים על ידי קבוצות חוקרים באירופה, אך לא תמיד השתלות השיניים הוכתרו בהצלחה.

בסוף שנות השבעים של המאה ועשרים פרסם ד"ר אינגמר ברננמרק מגוטנבורג שבשבדיה ממצאים של מחקר שבו עסק במשך מספר שנים. ד"ר ברננמרק חקר את זרימת הדם בעצמות. לצורך המחקר הוא ייצר מתקן גלילי שהוחדר לעצם הירך של ארנבת ובעזרתו שמר על הגישה לכל כלי הדם התוך גרמיים.

כאשר ניסה ד"ר ברננמרק לשלוף את המתקן מהעצם, הוא גילה כי הוא התחבר עם העצם חיבור חזק מאוד. הוא הבין מיד את הפוטנציאל העצום שבתגלית, במיוחד בתחום השיקום של השיניים החסרות.

בתום שבע עשרה שנים של מחקר פרסם ד"ר ברננמרק את המושג " אוסיאואינטגרציה" שמשמעותו מגע אינטימי בין העצם לשתל. מאז הכול היסטוריה. בכל רחבי העולם עוברים אנשים בכל גיל השתלות שיניים ואחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאוד ועומדים על כתשעים וחמישה אחוזים.

דברים שחשוב לדעת שתלים דנטליים

שתל דנטלי הוא בורג או צילינדר העשוי מטיטניום והוא מהווה תחליף לשורש השן. כאשר השתל נקלט בעצם הלסת הוא מאפשר לעגן אליו כתר או גשר בעל מספר כתרים. השתלים מסייעים בשחזור שיניים חסרות ומאפשרים שיקום פה לאחר חבלות, מחלות שיניים ועוד. הם ומחזירים למטופלים את התפקוד התקין של הפה, את המראה האסתטי, את כושר הלעיסה ואת הגיית הדיבור הנאותה.

השתלים עשויים להחזיק שנים רבות. כדי לשמור עליהם ולאפשר להם תוחלת חיים ארוכה חשוב להקפיד על היגיינת הפה ועל מעקב סדיר אצל רופא השיניים.

הצלחת הטיפול תלויה במספר גורמים. בריאות תקינה, חניכיים בריאות ועצם לסת בעלת מבנה וגודל המתאימים להשתלה.

השתלת שיניים לא מתאימה לחולי סוכרת בלתי מאוזנים, לחולי סרטן העוברים טיפולים כימותראפיים, למעשנים כבדים, לחולי לב המקבלים טיפול תרופתי עם נוגדי קרישת דם ועוד. כל מי שנוטל באופן קבוע תרופה חייב לדווח לרופא המטפל כדי לבדוק את התאמתו לטיפול.

כל סוגי השתלים הדנטליים

שתלי השינים נבדלים זה מזה במספר גורמים.

צורה חיצונית – יש שתי צורות נפוצות, צורת צילינדר וצורה קונית. לכל צורה יש את היתרונות והחסרונות. רופא שיניים מומחה ומיומן ידע להתאים לכל מטופל את הצורה המתאימה ביותר.

ארץ הייצור – השתלים האמריקאים מיוצרים בארצות הברית והם נושאים תן תקן אמריקאי. השתלים האירופאים מיוצרים במדינות שונות באירופה, יש להבדיל בין השתלים המיוצרים במערב אירופה לבין אלו המיוצרים במזרח אירופה . שתלים אירופאיים נושאים תו תקן אירופאי.

שתלים ישראליים מיוצרים בישראל ונושאים תו תקן ישראלי. חלק מהשתלים המיוצרים בישראל נושאים גם תו תקן אירופאי או אמריקאי.

כאשר רוצים לבחור שתלים דנטליים חשוב לוודא כי השתל נושא תו תקן. חלק מהשתלים המיוצרים באמריקה או באירופה נושאים גם תו תקן ישראלי. מספר תווי תקן ממדינות שונות מעיד על איכות השתל.

הצלחת ההשתלה תלויה במיומנות הרופא!

אומנם, טיפולי השתלת שיניים נפוצים, אך הצלחת הטיפול תלויה במיומנות הרופא.
לפני שאתם בוחרים רופא שיניים מומחה בתחום ההשתלות,חשוב לוודא כי השתלים שבהם משתמש הרופא הם בעלי תו תקן מוכר.