טיפולי שיניים בהרדמה כללית

טיפולי שיניים בהרדמה כללית – להתעורר לאיכות חיים חדשה

טיפולי שיניים בהרדמה כללית נועדו לאנשים שאינם יכולים לעבור טיפולי שיניים בדרך הרגילה כמו אנשים הסובלים מחרדה מרופא השניים, אנשים בעלי מוגבלויות שונות ועוד. ד"ר רונן בורדובסקי העוסק בשיקום הפה מבצע, בשיתוף רופא מרדים, טיפולי שיניים בהרדמה. אין ספור לקוחות אשר עברו טיפולי שיניים בהרדמה מלאה אצל ד"ר בורדובסקי, התעוררו לאיכות חיים חדשה.

למי מתאים טיפולי שיניים בהרדמה כללית

טיפולי שיניים בהרדמה כללית מתאימים לאנשים הסובלים מחרדות ומפחדים קשים מרופא שיניים. לפי הסקרים כשמונים אחוז מהאוכלוסייה בישראל חוששת במידה מסוימת מטיפולי שיניים וכחמישה עשר אחוז מהם מגדירים את עצמם כבעלי חרדה חריפה המונעת מהם טיפול שיניים תקין ומסודר. כדי להתגבר על החרדה וכדי לא להזניח את השיניים ולשמור על בריאות הפה, ממליצים הרופאים לאנשים הסובלים מחרדה עזה על טיפולי שיניים בהרדמה.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית מתאימים לאנשים עסוקים אשר לא יכולים לפנות זמן לטיפולי שיניים ממושכים בסדר היום העמוס שלהם.

טיפולי שיניים בהרדמה מתאימים למטופלים הסובלים מבעיות רפואיות שונות שבהן בטוח יותר לבצע את כל הטיפול באופן מרוכז ומבוקר.

כיצד מתבצעים טיפולי שיניים בהרדמה כללית

בשלב הראשון נבדק המטופל על ידי רופא מרדים שתפקידו לקבוע האם המטופל מתאים לטיפול שיניים בהרדמה. הרופא ישלח את המטופל לביצוע סדרת בדיקות שיוודאו כי המטופל כשיר לעבור טיפולי שיניים בהרדמה כללית .

אם נמצא המטופל מתאים לטיפולי שיניים בהרדמה, עליו להגיע ביום הטיפול למרפאה בצום.

הרופא המרדים מבצע את ההרדמה ורופא השיניים מתחיל בטיפול. טיפולי שיניים בהרדמה כללית עשויים להימשך משעה ועד עשר שעות. במסגרת הטיפול אפשר לבצע את כל הטיפולים שצריך המטופל לעבור. אפשר לבצע עקירות, השתלות, טיפולי שורש, ניקוי אבן, הרמת סינוס, סתימות, הבהרת שיניים ועוד.

במשך כל זמן הטיפול עוקב הרופא המרדים אחר מצבו של המורדם בעזרת מוניטור. הרדמה כללית מחייבת הנשמה, ותפקידו של הרופא המרדים הוא להנשים את המטופל תוך כדי מעקב צמוד אחרי מצבו.

לאחר ההרדמה הכללית

לאחר ההרדמה מתבקשים המטופלים להמתין במרפאה זמן מה, בהתאם להוראות הרופא המרדים ורופא השיניים. זמן ההמתנה נועד לאפשר למטופל לחזור לתפקוד מלא ורגיל באופן מבוקר ומפוקח.

ככל שהניתוח מורכב ומסובך יותר, כך צפויות יותר תופעות לוואי כמו נפיחות, כאבים קלים, שטפי דם מקומיים ונפיחות. תופעות לוואי אלו חולפות כעבור ארבע ימים עד שבוע.

לעתים עלולים להיגרם סיבוכים נוספים כמו לחץ דם נמוך, הפרעות בקצה הלב, בלבלול העלול להימשך מספר שבועות, בחילות, הקאות, צריבה בגרון וכאבי שרירים. בכל מקרה של אחת מתופעות הלוואי האלו יש לעדכן את הרופא ולעמוד תחת פיקוחו עד לאחר שהן יחלפו.

לאחר טיפולי שיניים בהרדמה כללית יש להישמע להוראות הרופא. יש להקפיד על כלכלה רכה ולא חמה ולקחת תרופות אנטיביוטיקה ומשככי כאבים לפי הצורך.

תגיות:, , ,

קטגוריות:

פוסט זה נכתב על ידימרפאת שיניים

4 תגובות