השתלת שיניים

קרוב למאה אלף השתלות שיניים מתבצעות כל שנה בישראל. על אף שהחוק מתיר לכל רופא שיניים לבצע השתלת שיניים, חשוב לבחור ברופא בעל ניסיון בהשתלות שיניים. ד"ר רונן בורדובסקי הוא בעל ניסיון רב שנים בתחום של השתלות שיניים ושיקום הפה. הודות לידע הרחב, לניסיון הרב ולציוד הרפואי החדיש והמתקדם, אין ספור לקוחות מודים לד"ר בורדובסקי על הצלחת הטיפול ועל איכות החיים שהוא העניק להם לאחר טיפולי השתלות שיניים.

חמישה דברים שחשוב לדעת על השתלת שיניים

  • השתלות שיניים מתבצעות באמצעות שתלים דנטליים. שתל דנטלי הוא התקן העשוי ממתכת אצילה, מתכת שאינה יוצרת תגובה כימית עם הגוף ומשתלבת עם הרקמות שבפה.
  • מרבית השתלים הדנטליים הם דמוי בורג המוברג אל תוך הלסת. אך קיימים גם סוגים, פחות נפוצים, של שתלים דנטליים בצורת דיסק. החדרת השתלים אל עצם הלסת מתבצעת באמצעות קידוח בלסת המפנה מקום לכניסת השתלים.
  • לאחר השתלת שיניים עוברת עצם הלחי תהליך הנקרא אוסטיאו-אינטגרציה. זהו תהליך שבו בונה עצם הלסת את עצמה מסביב לשתל והופכת למקשה אחת.
  • אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים עומדים על תשעים וחמישה אחוז. השתלת שיניים נותנת פתרון לטווח של שנים רבות. טיפולי השתלת שיניים, הם אומנם יקרים יותר, אך הם חוסכים סבל, זמן וכסף רב בעתיד.
  • כאשר עוברים טיפולי השתלות שיניים, חשוב לוודא כי מדובר בשתלים איכותיים. ככל שהשתל יהיה איכותי יותר, כך סיכויי הצלחת הטיפול גבוהים יותר. במרפאה של ד"ר רונן בורדובסקי משתמשים בשתלים דנטליים באיכות הגבוהה ביותר.

כל היתרונות של השתלת שיניים

לאחר הטיפול, שיניים המושתלות נראות טוב ומתפקדות כמו שיניים טבעיות. השתלות שיניים צפויות להחזיק בפה למשך שנים ארוכות.

השתלת שיניים אינה פוגעת בבריאות השיניים שבפה. בטיפולי השתלת שיניים אין צורך בהשחזה של שיניים בריאות כמו ההשחזה הנדרשת בעת הרכבת גשרים. השחזת שיניים בריאות עלולה ליצור בעיות במבנה השן ולגרום לטיפולי שורש ועוד.

הטיפול עדיף באופן משמעותי על הרכבת שיניים תותבות. השיניים התותבות אינן מעוגנות בפה, הן זזות ומציקות. השתלת שיניים משפרת באופן משמעותי את איכות חייו של המטופל.

הסיכויים והסיכונים של הטיפול השתלות השיניים

השתלת שיניים מחזירה לכל מטופל את התפקוד הטבעי של הפה, את החיוך האסתטי, את היכולת ללעוס ואת כושר הדיבור הרהוט והברור.

הסיכון העיקרי של ביצוע השתלות שיניים הוא כישלון הטיפול כתוצאה מאי היקלטות השתל בעצם הלסת. סיכון נוסף הוא האפשרות של שבר בשתל הדנטלי ופגיעה באיברים הסמוכים למקום ביצוע ההשתלה.

טיפולי השתלות שיניים צריכים בירור רפואי מקדים. יש מחלות כרוניות ותרופות הניטלות באופן קבוע שאינן מאפשרות למטופלים לבצע השתלות שיניים. עישון וצריכה מוגברת של אלכוהול מקטינים את הסיכויים של הצלחת הטיפול. לכן, לפני הטיפול רצוי להימנע מעישון ומשתיית אלכוהול. כמו בכל הליך כירורגי, גם בעת השתלות שיניים קיים סיכוי של הופעת כאבים, חום, דימום קל וזיהום. בדרך כלל תופעות אלו חולפות כעבור מספר ימים. בכל מקרה שבו התופעות נמשכות זמן רב יותר, חייבים ליידע את הרופא ולהיות במעקב רפואי.

קיימים גם סיבוכים נדירים כמו דלקת העלולה להתפתח מסביב לשתל או חוסר קליטה של השתל. מעקב קפדני של רופא מקצועי לאחר טיפול של השתלת שיניים עשוי למנוע את הסיבוכים ואת הידרדרותם.

תגיות:, , ,

קטגוריות:

פוסט זה נכתב על ידימרפאת שיניים

8 תגובות