טיפולי הלבנת שיניים

הלבנת שיניים לחיוך זוהר ובריא

הלבנת שיניים משיבה לשיניים את הגוון הלבן והבוהק שאבד עם השנים. הלבנת שיניים יכולה לשפר את מראה השיניים, להעניק חיוך זוהר ולהביא לביטחון עצמי. זהו אחד הטיפולים הפופולריים בעולם כולו וגם בישראל. ד"ר רונן בורודובסקי עוסק בשיקום פה ובטיפולי אסתטיקה דנטלית. ד"ר בורדובסקי הוא רופא בעל ניסיון רב ובעל מוניטין. אין ספור לקוחות מחייכים מודים לד"ר בורדובסקי על החיוך הזוהר והשיניים הבריאות.

הלבנת שיניים – חשוב לדעת

במשך השנים חודרים חומרי צבע אל תוך השיניים. שינויים בטמפרטורת השיניים הנגרמים כתוצאה משתיית משקאות חמים, כמו קפה ותה, או מאכילת מאכלים בעלי חומציות גבוהה מרחיבים את הנקבוביות בציפוי האימייל של השן. חומרי הצבע חודרים דרך הנקבוביות אל השן, משתרשים בהם ומשנים את צבע השיניים.

חומרי ההלבנה הם חומרים אוקסיגינטורים אשר חודרים אל אימייל השן ואל הדנטין, יוצרים תגובה כימית עם חומרי הצבע ומבהירים את צבע השן.

איך להתכונן לטיפול הלבנת שיניים

לפני שמבצעים הלבנת שיניים יש לטפל בעששת. התמיסה הלבנה שבה משתמשים להלבנת שיניים יכולה לעבור דרך אזורים פנימיים של השן ולהזיק להם.

הטיפול אינו חודר דרך אבן השן, לכן כדי למקסם את הצלחת הטיפול חשוב לבצע ניקוי אבן. רק לאחר ניקוי האבן אפשר להתחיל בתהליך ההלבנה.

השיטות להלבנת השיניים

הלבנת שיניים באמצעות חומרים כימיים בדרך כלל על בסיס מי חמצן. את החומר מניחים על השן והוא חודר אל הדנטין באמצעות דיפוזיה דרך הנקבוביות שבשן. ככל שריכוז החומר גבוה יותר, כך אפשר להחדיר אותו אל השן במהירות גבוהה יותר.

טיפול ממושך מבוסס על הלבנה שבה משתמשים בחומרי ההלבנה בריכוז נמוך. הלבנה זו מתבצעת ללא פיקוח רפואי צמוד. הרופא מתאים למטופל סד שיניים, בדרך כלל מפלסטיק, ומספק לו את חומרי ההלבנה. המטופל ממלא את הסד בחומרי ההלבנה ומלביש אותו על השיניים. על הסד להישאר בפה בין שעה לעשר שעות, בדרך כלל מקובל לעשות זאת בשעת הלילה. בשיטה זו אפשר להגיע לשיניים לבנות בתוך ארבעה עד עשרה ימים, תלוי במצב השיניים והחלטת הרופא. היתרון של השיטה הוא אפשרות השליטה בגוון ההלבנה. אם צבע השן אינו משביע רצון, אפשר להמשיך בטיפול עד לקבלת הגוון הרצוי.

בהלבנת שיניים באמצעות לייזר מורח הרופא את חומר ההלבנה אל השיניים ומחדיר אותו באמצעות קרני לייזר אשר מזרזות ומעמיקות את חדירת חומרי ההלבנה.

סיכונים וסיכויים בהלבנת שיניים

בדרך כלל הלבנת שיניים עוברת בהצלחה את מרבית המטופלים ללא סיכונים וללא תופעות לוואי.

לפני הטיפול רצוי לתאם ציפיות עם הרופא. לא כל אחד מסוגל להגיע לצבע לבן מלא. מומחים בתחום הרפואה מעדיפים לכנות את הטיפול כהבהרת שיניים ולאו דווקא כהלבנת שיניים, אך חשוב להדגיש כי בכל טיפול תתבצע הבהרה של השיניים ובסוף הטיפול השיניים יהיו בצבע בהיר ובוהק.

תופעות הלוואי של הטיפול הן רגישות לקור, לחום ולמאכלים מתוקים. תופעה זו מצויה אצל כשישים אחוז מהמטופלים העוברים טיפולי הלבנת שיניים והיא חולפת לבד בתוך מספר ימים.

במקרים שבהם חומר ההלבנה בא במגע עם רקמות רכות, עלולות להיווצר שלפוחיות בצבע לבן הנעלמות כחצי שעה לאחר תום הטיפול. שלפוחיות אלו אינן מכאיבות ואינן מזיקות.

תגיות:, , , ,

קטגוריות:

פוסט זה נכתב על ידימרפאת שיניים

5 תגובות