טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

להתעורר לאיכות חיים חדשה לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יחסכו מכם את רעש המקדחה, את הריח של מרפאת השיניים, דפיקות לב מואצות הנגרמות מפחד ואת הלבן בעיניים של הרופא. את כל אלו לא תרגישו ולא תראו כאשר תעברו טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. אין ספק, טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הם המצאת המאה. הם מאפשרים לאנשים בעלי חרדה דנטאלית גבוהה ולאנשים בעלי מוגבלויות שונות לעבור טיפולי שיניים ולשפר את איכות החיים. ד"ר רונן בורדובסקי, המומחה המוביל בתחום טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, מסביר לנו הכול על טיפולי השיניים בהרדמה.

למי מתאימים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

טיפולי שיניים בהרדמה מתאימים למטופלים בעלי חרדה דנטאלית חריפה. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כשמונים אחוז מהאוכלוסייה בישראל פוחדים מטיפולי שיניים וכמישה עשר אחוז הם בעלי חרדה חריפה מאוד המונעת מהם לטפל בשיניים באופן סדיר. הזנחת השיניים מחריפה את הבעיות ופוגעת באיכות החיים. נוסף על כך, חוסר טיפול דנטאלי עלול לפגוע במערכות נוספות בגוף.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים גם לאנשים שסדר יומם עמוס והם אינם מצליחים לפנות זמן לטיפולי שיניים. אנשים אלו מעוניינים לסיים עם הטיפול כמה שיותר מהר, בטיפול אחד.

טיפולי שיניים בהרדמה מתאימים גם למטופלים בעלי מוגבלויות ובעיות רפואיות שונות המונעות מהם לטפל בשיניים.

ההכנות לטיפול שיניים בהרדמה מלאה

בשלב הראשון עורך הרופא המטפל בדיקות שונות, בדיקות קליניות וצילומי רנטגן. המטופל נשלח לבצע בדיקות דם כלליות, בדיקת א.ק.ג, ובדיקות נוספות בהתאם למצבו הבריאותי. בהתאם לתוצאות הבדיקות מכין הרופא תוכנית טיפול המתייחסת לכל צרכיו הדנטאליים של המטופל.

בשלב השני מתקיימת ועידת רופאים הכוללת רופאים מומחים בתחומים שונים. בדרך כלל משתתפים בוועידה רופא שיניים, רופא מרדים ולעתים גם רופא כירורגי.

לפני הטיפול ייפגש המטופל עם הרופא המרדים. לעיתים הוא יידרש לשנות את מינוני התרופות בתקופה שלפני הטיפול. הוא יתבקש לקחת אנטיביוטיקה מונעת, יבצע מעקב אחרי מנגנוני קרישת הדם ובמקרה הצורך הוא יישלח לבדיקות נוספות אצל קרדיולוג או אונקולוג בהתאם למצבו הרפואי.

ביום הטיפול יגיע המטופל למרפאה בצום בהתאם להנחיות שקיבל מראש. משך הטיפול הוא בין שש עד עשר שעות ולאחר הטיפול יישאר המטופל במרפאה מספר שעות להשגחה.

מה קורה בזמן טיפולי שיניים בהרדמה

טיפולי שיניים בהרדמה מתבצעים על ידי שני צוותים במקביל. צוות ההרדמה המורכב מרופא מרדים ומאחיות חדר ניתוח וצוות של רופאי שיניים הכולל גם סייעות שהתמחו בתחום של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. לעתים, בהתאם לצורך הספציפי, יצטרפו אליהם גם רופאים מומחים בתחומים אחרים כמו כירורג, מומחי חניכיים ועוד.

בעת הרדמה שוכב המטופל נינוח ושלו. צוות הרופאים מבצע את כל הטיפולים החודרניים בפעם אחת. החל מטיפולי שורש, ניקוי אבנית, הרמת סינוס, סתימות, עקירות, שתלים ועוד.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מחייבים הנשמה. חומרי ההרדמה הניתנים למטופל משתקים את השרירים ולא מאפשרים למטופל לנשום בכוחות עצמו. הנשמת המטופל והמעקב אחרי ההנשמה, זהו אחד מהתפקידים החשובים של הרופא המרדים.

בקליניקה של הרופא חייב להימצא ציוד החייאה למקרה שיתעוררו בעיות בלתי צפויות. במקום בולט יתלה הרופא מספר טלפון של אמבולנס, אם יהיה צורך לפנות את המטופל לבית חולים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – אחרי הטיפול

לאחר שמתעורר המטופל מההרדמה עליו להישאר מספר שעות בקליניקה להשגחה. לאחר מכן הוא יורשה לשוב לביתו.

לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ייתכנו תופעות לוואי כמו נפיחות כאבים או דימומים. ככל שהטיפול היה ארוך ומורכב יותר, כך צפויות יותר תופעות לוואי. בדרך כלל תופעות אלו חולפות כעבור מספר ימים.

לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יש להקפיד על הנחיות הרופא. יש לאכול כלכלה רכה לתקופה מוגבלת ולא לשכוח ליטול את התרופות שרשם הרופא.

כתוצאה מההרדמה עולות להיות תופעות לוואי כמו הפרעות בקצב הלב, לחץ דם נמוך, בלבול, בחילות והקאות, צריבה בגרון, כאבי שרירים ולחץ בלב. תופעות אלו הן תופעות שכיחות החולפות כעבור מספר שבועות.

לא מומלץ לשתות אלכוהול, לנהוג ברכב או להפעיל ציוד מורכב לפחות עשרים וארבע שעות לאחר הטיפול. רצוי להישאר בבית למנוחה מלאה לפחות יום אחד.

ד"ר בורדובסקי – מקצוענות עם נשמה

צרו קשר והצטרפו לאין ספור לקוחות מרוצים. ד"ר בורדובסקי מחויב לשירות מקצועי וליחס אישי.

סובלים מחרדה דנטאלית? לא יכולים לעבור טיפולי שיניים מסיבות שונות? לד"ר בורדובסקי יש את הכלים לעזור לכם.

צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות.